Canon iPF6200

Canon iPF6200

Drukarka wielkoformatowa imagePROGRAF iPF6200 formatu A1, wyposażona w system 12-kolorowego atramentu pigmentowego firmy Canon, została zaprojektowana specjalnie dla rynków fotograficznych, artystycznych i dla potrzeb proofingu, a jej dodatkową zaletą jest wbudowany dysk twardy o pojemności 80 GB, zapewniający optymalną wydajność drukarki.

 

 

 

 

 Funkcje

  • Błyszczące bezmarginesowe wydruki w formacie A1 w czasie poniżej 4 minut
  • 12-kolorowy zestaw atramentów odpornych na działanie światła zapewniający wyjątkowo szeroką gamę kolorów
  • Dysk twardy o pojemności 80 GB
  • Oprogramowanie Poster Artist Lite dołączone w standardzie — oprogramowanie firmy Canon do tworzenia plakatów
  • Więcej kolorów i mniejsze zużycie atramentu — doskonała inwestycja

 

Dalsze informacje

 

Drukarka wielkoformatowa iPF6200 formatu A1 umożliwia tworzenie najwyższej jakości wydruków charakteryzujących się niezmiennością odwzorowania. Urządzenie iPF6200 wyposażone w nowy, 12-kolorowy system atramentów pigmentowych firmy Canon oferuje wyjątkowo szeroką gamę kolorów, szybkie i dokładne wydruki oraz prostotę obsługi wszystkich funkcji.


Wyjątkowa jakość


Urządzenie iPF6200 tworzy wydruki o wyjątkowej jakości na materiałach w formacie A1 dzięki wiodącemu w branży, dwugłowicowemu, 12-kolorowemu systemowi atramentów pigmentowych LUCIA II firmy Canon. System 12 kolorów pozwala nie tylko osiągnąć wyjątkowo szeroką gamę kolorów, ale obniża również koszty przez redukcję zużycia atramentu w porównaniu z konwencjonalnymi systemami dzięki zmniejszeniu konieczności mieszania kolorów. Atramenty LUCIA umożliwiają tworzenie wydruków o gładkich przejściach między kolorami, które charakteryzują się mniejszą ziarnistością i mniejszą liczbą przyciemnionych obszarów, dzięki czemu wydruki są niezmiennie imponujące.


Niezawodna dokładność i konsekwencja odwzorowywania


Urządzenie iPF6200 jest wyposażone w prosty w obsłudze system kalibracji kolorów, co pozwala na osiąganie doskonałych wyników bez marnowania cennego czasu. Oprócz zapewniania takiej samej kolorystyki wydruków między urządzeniami unikatowa funkcja umożliwia dostosowywanie ilości zużywanego atramentu do materiału umieszczonego w urządzeniu iPF6200 (po skalibrowaniu), eliminując potrzebę korzystania z zewnętrznych urządzeń kalibrujących. A początkowy proces kalibracji zajmuje zaledwie 10 minut.


Wysoka wydajność


Podobnie, jak w pozostałych drukarkach wielkoformatowych imagePROGRAF firmy Canon, w urządzeniu iPF6200 zastosowano system podwójnych głowic drukujących o wysokiej gęstości, który pozwala na umieszczenie 30 720 dysz w zaledwie dwóch 1-calowych głowicach. Tworzone w ten sposób krople atramentu o objętości 4 pl (pikolitrów) zapewniają delikatne cieniowanie kolorów, wysoką rozdzielczość i dokładność. Pomimo zachowania precyzyjnych standardów jakości druku urządzenie iPF6200 umożliwia tworzenie wydruków próbnych w formacie A1 w zaledwie 67 sekund.

Trójdrożny system podawania materiałów zapewnia dużą elastyczność i obsługę materiałów od płóciennych do błyszczących, o grubości od 0,07 mm do 1,5 mm.

Szeroki wachlarz dostępnych zaawansowanych aplikacji programowych sprawia, że urządzenia iPF6200 można używać nie tylko w środowiskach firmowych, ale również w specjalistycznych środowiskach drukarskich.
Oprogramowanie imagePROGRAF Digital Photo Front Access umożliwia edycję obrazów za naciśnięciem jednego przycisku.Narzędzie imagePROGRAF Plug-In for Photoshop pozwala użytkownikom na eksportowanie 16-bitowych obrazów RGB przygotowanych w programie Adobe Photoshop bezpośrednio do drukarki imagePROGRAF.Oprogramowanie do tworzenia plakatów Poster Artist Lite, standardowo dołączane do drukarki, pozwala z łatwością tworzyć przyciągające uwagę plakaty.


Łatwa obsługa


Urządzenie iPF6200 zostało zaprojektowane z myślą o użytkownikach. Oprócz funkcji automatycznej korekcji przekoszenia materiału urządzenie posiada duży ekran LCD stale prezentujący stan używanych materiałów i poziomy atramentów w celu zapewnienia nieprzerwanej pracy.

 

 

dane techniczne