Canon iPF9100

Canon iPF9100

iPF9100, reprezentacyjny model fotograficznej drukarki wielkoformatowej do wydruków artystycznych, zapewnia wyjątkowe odwzorowanie kolorów oraz niespotykaną wydajność druku fotografii o szerokości do 60 cali.

 

 

 

 


Funkcje

  • 12-kolorowy system atramentów pigmentowych LUCIA zapewnia wyjątkowe odwzorowanie kolorów na wydrukach o szerokości do 60 cali
  • Konstrukcja podwójnej głowicy drukującej drukarki iPF9100 zapewnia wyjątkową jakość i szybkość druku.
  • Ekonomiczna technologia druku
  • Łatwość obsługi i zaawansowane opcje programowe
  • Odbitki bez obramowania (do 42 cali) zapewniające doskonały efekt


Dalsze informacje

 

Zaprojektowana specjalnie do zastosowań fotograficznych i artystycznych, drukarka Canon iPF9100 wykorzystuje 12-kolorowy system atramentów pigmentowych LUCIA zapewniający wyjątkowo dokładne odwzorowanie kolorów, wyraźną czerń i biel, a także niezwykłą ekonomię druku.

Wyjątkowe kolory oraz doskonała czerń i biel


Opracowany przez firmę Canon niezwykły 12-kolorowy system atramentów pigmentowych LUCIA zapewnia uzyskanie pełnej gamy kolorów o niezrównanej dokładności oraz perfekcyjne zrównoważenie barw dzięki zastosowaniu zarówno atramentów RGB, jak i CMY. Podwójna głowica drukująca o 30 720 dyszach dostarcza mikroskopijne i równomiernie rozmieszczone krople atramentu o wielkości 4 pl.


Fotografie czarno-białe jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze. Połączenie czarnego, czarnego matowego, szarego i szarego fotograficznego atramentu zapewnia niezwykle płynne przejścia tonalne bez efektu ziarnistości, dając niesłychanie realistyczne fotografie. Możliwości drukarki otwierają drzwi do nowych obszarów zastosowań, takich jak fotografie ślubne, fotografie chrztów, czy też szybko rozwijające się usługi fotografii portretowej. Dostarczane wydruki o szerokości do 42 cali zapewniają doskonały efekt wizualny.

Co równie istotne, iPF9100 pozwala na drukowanie prac o gwarantowanej odporności (trwałości) na działanie światła przez 100 lat.

Dzięki wbudowanemu narzędziu kalibracji kolorów wszystkie wydruki charakteryzują się spójnością barwną bez potrzeby stosowania urządzeń zewnętrznych. Raz skalibrowana drukarka zapamiętuje wszystkie parametry.


Ekonomiczne i wydajne drukowanie


Duża liczba dostępnych atramentów oraz zastosowanie dwóch odrębnych szarych atramentów oznacza, że w przeciwieństwie do systemów konwencjonalnych nie ma potrzeby mieszania kolorów (w celu utworzenia innych), co zapewnia mniejsze zapotrzebowanie na atrament. Oznacza to także doskonałe wyniki i ekonomiczną eksploatację.

Tak innowacyjny system nie oznacza kompromisów pod względem prędkości druku. Drukarka iPF9100 pozwala na wydruk formatu A0 w trybie roboczym w nieco ponad 2 minuty. Duże zbiorniki z atramentem (700 ml) mogą być wymieniane podczas druku, co zapewnia stałą, najwyższą wydajność.


Łatwość obsługi i możliwości rozwoju


Duży wyświetlacz LCD sprawia, że obsługa drukarki iPF9100 jest niezwykle prosta i pozwala użytkownikom skupić się wyłącznie na tworzeniu swoich dzieł. Opracowany przez firmę Canon specjalny sterownik papieru zapewnia dostęp do wielu zaawansowanych funkcji, takich jak KYANOS, najnowszej generacji system zarządzania kolorami Canon. W celu maksymalnego uproszczenia obsługi można wybrać „tryb łatwy”, wykorzystujący różne wstępnie skonfigurowane ustawienia.
Do drukarki zostało dołączone dodatkowe oprogramowanie, rozszerzające opcje połączenia i zwiększające możliwości środowiska druku wielkoformatowego. Przykładami są Digital Photo Front Access, będący dodatkiem do programu Photoshop, oraz opcjonalny program Canon PosterArtist 2007 umożliwiający tworzenie niezwykłych plakatów.

 

 

dane techniczne