NANIVA VP1645

NANIVA VP1645

PLOTER SOLWENTOWY NANIVA VP1645

NANIVA VP1645 jest nowością na polskim rynku. Pomimo stosunkowo niskiej ceny, charakteryzuję się bardzo dobrymi, porównywalnymi z osiąganymi przez czołowych producentów parametrami druku. Przy jego produkcji, do wykonania kluczowych dla pracy plotera elementów, wykorzystano podzespoły czołowych japońskich

i amerykańskich firm, dzięki czemu uzyskano wysoką stabilność

i niezawodność pracy. VP1645 pozwala drukować na większości popularnych mediów do druku solwentowego z zachowaniem jakości i szybkości druku.

 

Nowoczesna głowica drukująca Epson DX5

Podstawowym elementem odpowiedzialnym za jakość druku są głowice drukujące. W ploterze VP1645 zastosowano zespoloną głowicę DX5 firmy Epson. Dzięki takiej konstrukcji zespołu głowic wyeliminowano błędy wynikające z mechanicznego ustawienia głowic dla pojedynczych kolorów
i jednocześnie zminimalizowano efekt paskowania przy druku dwukierunkowym. Możliwość druku 
zmienną kroplą (3,5pl – 27pl) pozwala na osiągnięcie ostrych i „gładkich”  wydruków. Zastosowanie głowicy Epson DX5 daje gwarancję długiej bezawaryjnej pracy, bez konieczności kalibracji oraz zapewnia wysoką jakość wydruku o rozdzielczości do 1440dpi.

Duży, płaski stół drukarski z 3-stopniowym podgrzewaniem

Duży stół drukarski jest gwarancją, że są spełnione warunki na poprawne ułożenie się medium. System podsysu i system podgrzewania w tych warunkach ma szansę na optymalne zadziałanie.

Podsys

Wiele materiałów wymaga sporej siły ażeby je wygładzić na stole i umożliwić druk w nienagannej jakości. VP1625 wyposażony jest w duży stół z podciśnieniem na dwa obszary.

Podgrzewanie medium

3-stopniowy inteligentny system podgrzewania medium składa się z podgrzewania wstępnego, (przed  drukiem),  podgrzewania na płaskim stole (pod głowicą drukującą) i suszarki. Medium uzyskuje poprawną temperaturę zwiększając absorpcyjność, atrament rozkłada się na materiale w sposób poprawny, czas suszenia jest skrócony i dostosowany do tego, aby nawijarka automatycznie odebrała wydruk.

 

Czyszczenie i parkowanie głowicy


W ploterze VP1645 zastosowano zaawansowaną stację obsługi głowicy korzystając z najlepszych wzorów dostępnych na rynku (Muton, Mimaki). Stacja obsługi głowicy składa się z zespołu szczelnego zakrywania, czyszczenia atramentem i wycierania. Stacja obsługi utrzymuje dysze wilgotne, gdy drukarka oczekuje na pracę i czyści głowicę po okresie postoju oraz w czasie druku. Skuteczne i niezawodne działanie systemu parkowania głowicy jest gwarancją, że operator nie zostanie narażony na kłopoty związane z efektem podsychania głowic. Stacja szczelnego zakrywania znakomicie spełnia swoją rolę. Oznacza to możliwość uruchomienia drukowania po postoju maszyny, po wykonaniu zaledwie krótkiego czyszczenia.

 

Panel sterujący

 

VP1645 zaopatrzony został w czytelny i ergonomiczny panel sterujący. Poszczególne funkcje operatorskie wyświetlane są na wyświetlaczu, a dojście do tych funkcji jest intuicyjne. Z poziomu pulpitu wykonuje się między innymi: czyszczenie głowicy, test druku, przesuwanie medium, obcinanie medium, regulacje temperatury stołu, ustawienia mające wpływ na jakość druku, itp.

 

Automatyczny nóż do odcinania medium

 

Ploter wyposażono w nóż do odcinania medium. Odcinanie może być wykonywane automatycznie po zakończeniu wydruku lub ręcznie w miejscu
i czasie wybranym przez operatora. Ta niezwykle wygodna dla operatora funkcja pozwala na uzyskanie równych i prostopadłych krawędzi zadrukowanego materiału oraz bardzo ułatwia ponowne prawidłowe założenie medium.

 

System stałego zasilania w atrament

Dzięki zastosowaniu systemu stałego zasilania w atrament posiadamy możliwość nieprzerwanej pracy bez straty czasu na wymianę kaset. Pozwala to również obniżyć koszty wydruku, ponieważ koszt atramentu kupowanego w większych pojemnikach jest z reguły niższy niż koszt atramentu w kartridżach.

 

Ekologiczny Atrament INKcolor

VES PLOTER dostarcza drukarkę z zestawem startowym atramentu INKcolor. Rekomendowany atrament jest atramentem ekosolwentowym o bardzo słabo wyczuwalnym zapachu. Zapach  w przypadku stosowania tego atramentu nie stanowi ograniczenia w zakresie stosowalności. Atrament  ten należy już do piątej generacji atramentów ekosolwentowych z poprawionymi parametrami wnikania w podłoże, szybkościami druku, szybkością schnięcia i odpornością na zadrapania.

Wydajny program RIPujący

Standardowym wyposażeniem plotera VP1645 jest profesjonalny RIP PhotoPRINT6 amerykańskiej firmy SAi.     PhotoPRINT 6, przy pomocy swoich zaawansowanych funkcji, pozwala na wykorzystanie pełnych możliwości plotera. Zapewnia pełną korekcję koloru, sterowanie wielkością kropli, swobodne rozmieszczanie i proste skalowanie obrazu na medium, kolejkowanie wydruków. Pozwala również na bezpośredni wydruk  z programu Corel Draw czy Adobe Ilustrator. Bardziej zaawansowanym użytkownikom umożliwia samodzielne wykonanie linearyzacji, a nawet profili. Program jest dostarczany wraz z zestawem profili dla najbardziej popularnych mediów. Dzięki temu zapewniona jest wierność odtwarzania kolorów i optymalne zużycie atramentu (dla atramentu INKcolor) 

Parametry techniczne

 

VP1645

Technologia druku

Piezoelektryczna / Głowica Epson DX5®

Media

Szerokość

259 do 1625 mm

Grubość

Maximum 2.0 mm

Zewn./wewn. średnica rolki

Maximum 210 mm / wewn.: 50,8 / 76,2 mm

Waga rolki

Maximum 30 kg

Szerokość medium

Maximum 1625 mm

Atrament

Rodzaj

ECO-Solvent w napełnianych kartridżach 500 ml

kolor

4 kolory (Cyan, Magenta, Yellow, Black)

Maks. rozdziel. druku

1440 x 1440 dpi

Zgodność

Błąd mniejszy niż ± 0.3% przebytego dystansu lub ± 0.3 mm w zależności, który jest większy

System podgrzew. mat.

Stół podzielony na 3 sekcje z regulacją w zakresie temperatur  od 30 do 50°C

Produkcyjna prędkość druku

720 x 360 dpi  4pass

16.5  m2/godz

360 x 1080 dpi  6 pass

10.5 m2/godz

720 x 720 dpi 8 pass

7.7 m2/godz

Akceptowalne media

Media przeznaczone do druku solventowego min. Baner, Winyl, Siatka, Blue Back, Papier Foto, One way Vision,

Odl. głowicy od stołu rob.

1,6 do 3 mm

Port

USB 2.0/USB HI

Funkcja czyszczenia głow.

Automatyczne czyszczenie głowicy w wybieralnych trybach

Pobór prądu

W trakcie pracy

W trakcie druku: 100 W (nie uwzględniając grzania pulpitu)

Oczekiwanie

40 W

Zasilanie

AC 220-240 V, 50/60 HZ

Wymiary

2380 (W) x 750 (D) x 1250 (H) mm

Waga

140 kg

Środowisko pracy

Włączony ploter

Temperatura: 20-25 °C, Wilgotność powietrza  40-70%

Wyłączony ploter

Temperatura 10 – 40 °C Wilgotność powietrza 20-80%

Wyposażenie

Podstawa, kabel zasilający, kabel USB, oprogramowanie RIP Photo PRINT 6 OEM